Obec Hlubočec

Beskydská sedmička 2012

Extrémního horského maratónu dvojic se zúčastnili také občané Hlubočce.

Alfa tým HlubočecLetošní meta Alfa týmuBeskydská sedmička 2012
Extrémního horského maratónu dvojic se  zúčastnili také občané Hlubočce. Pod názvem Alfa tým si Tomáš Čerbák a Petr Nedvídek vyzkoušeli, jak je těžké se vyrovnat s tak těžkým závodem, s příznačným označením „Vylez si svoji Ká-dvojku v Beskydech!“
Závod vede přes sedm vrcholů Beskyd.a má dvě kategorie. V první nazvané Sport je délka trasy 92km a převýšení 5430m, ve druhé, nazvané Hobby je délka trasy 87 km a celkové převýšení 4930m. Start závodu byl v Třinci 7.9.2012 ve 22 hodin a na staru bylo 3000 závodníků. Noční přechod Beskyd byl náročný, horské pěšiny daly zabrat. Trasa vedla přes Malý Javorový, Velký Javorový, Ropici, Travný, Lysou Horu, Smrk, Čertův mlýn, Radhošť a Velký Javorník. Naši reprezentanti se z 2200 účastníků kategorie Hobby umístili jako tým na 369 místě, přešli čtyři vrcholy až za Lysou Horu. Vždy je něco poprvé a pokud budou trénovat dál, jistě zvládnou mnohem víc. Závod pořádá známý horolezec Libor Uher a na startu byl se svojí Tatrou také Karel Loprais. Mistry České republiky v extrémním horském maratonu Adidas Terrex-Continental Beskydská sedmička 2012 se stali Tomáš Petreček a Pavel Štryncl z týmu Salomon-run ze Slavkova. Trasu z Javorového na Javorník dlouhou 95 km s převýšením 5430 m zdolali za 13:05:04 hodin.Radost ze zaslouženého vítězství v tu chvíli přemohla všechnu bolest a únavu. Na pomyslnou Ká-dvojku v cíli závodu vystoupal tento tým bez zaváhání jako jeden muž.
Datum vložení: 16. 9. 2012 0:00
Datum poslední aktualizace: 16. 9. 2012 0:00